3 شعر کودکانه انگلیسی برای مهد کودک

آشنا کردن فرزندتان با دنیای شعر انگلیسی می تواند تجربه ای لذت بخش برای هردوی شما باشد. اشعار انگلیسی مهد کودک نه تنها مهارت های دو زبانگی کودکان را افزایش می دهد، بلکه قدرت تخیل آنها را تقویت می کند و رشد گفتاری آن ها را نیز به دنبال دارد.

اشعار انگلیسی برای مهد کودک، اغلب کوتاه، خنده دار و ساده هستند. این اشعار می توانند احساسات کودکان را برانگیزند، ذهن آن ها را به جهان‌ های جدید منتقل کنند و برای خواننده و شنونده شادی و نشاط به ارمغان بیاورند.

گنجاندن اشعار انگلیسی مهد کودک در دوران کودکی فرزندتان ، راهی فوق العاده برای برانگیختن عشق او به زبان انگلیسی و پرورش خلاقیت او است.

فواید اشعار انگلیسی مهد کودک برای کودکان

خواندن شعرهای انگلیسی مهد کودک، فواید زیادی برای رشد کودکان دارد. در اینجا چندتا از مهم ترین فواید این شعرها آورده شده است:

  • توسعه مهارت های دو زبانه

شعر انگلیسی مهد کودک، کودک را در معرض زبان انگلیسی قرار می دهد. از طریق قافیه ها، ریتم های جذاب و تکرار کلمات، بچه ها دایره لغات انگلیسی خود را توسعه می دهند، تلفظ خود را بهبود می بخشند و در مورد روش های مختلف استفاده از کلمات می آموزند.

  • درک مطلب

کودکان از طریق درگیر شدن با شعر، مهارت های درک مطلب خود را تقویت می کنند. آنها یاد می گیرند که ابزارهای ادبی مثل تشبیه را شناسایی کنند، پیام شعر را تفسیر کنند، و بین کلمات و احساسات ارتباط برقرار کنند.

  • تخیل و خلاقیت

شعر انگلیسی مهد کودک، کودکان را به استفاده از قدرت تخیل و تفکر خلاق تشویق می کند، آنها را به جهان های خیالی می برد، باعث تحریک کنجکاوی آنها می شود و آنها را به کشف ایده ها و احساساتشان تشویق می کند.

  • هوش هیجانی

شعر مهد کودک توانایی منحصر به فردی در برانگیختن احساسات دارد. کودکان با همخوانی اشعار، هوش هیجانی خود را در ارتباط با احساسات بیان شده در آن شعر پرورش می دهند.

  • رشد گفتاری

اشعار مهد کودک دارای تلفظ، ریتم و آهنگ خاص خود هستند. با همخوانی این شعرها رشد گفتار کودک تقویت می شود، اعتماد به نفس او در انگلیسی صحبت کردن بیشتر می شود و مهارت های برقراری ارتباط موثر در کودک توسعه می یابد.

3 شعر آسان انگلیسی برای مهد کودک

در اینجا لیستی از 3 شعر فوق العاده و آسان برای کودکان وجود دارد که ذهن آنها را مجذوب خود می کند:

There Once Was A Man With A Beard

شعر طنز ادوارد لیر با زبان بازی و سناریوی پوچ خود، حس شوخ طبعی کودکان را قلقلک می دهد. این شعر کودکان را تشویق می کند تا تخیل خود را در آغوش بگیرند و از یک شعر بی معنا اما بامزه لذت ببرند.

,There was an Old Man with a beard
,"Who said “It is just how I feared
,Two Owls and a hen
,Four Larks and a wren
!Have all built their nests in my beard

I’m a Little Teapot

این شعر دوست داشتنی مخصوص مهد کودک، با ریتم جذاب و کنش های جذابش، کودکان را درگیر خود می کند. آن ها با خواندن این شعر درباره مفهوم قوری و کاربرد آن می آموزند.

I’m a little teapot
Short and stout
Here is my handle 
Here is my spout 
When I get all steamed up
Hear me shout
Tip me over
!and pour me out
,I’m a clever teapot
Yes, it’s true
Here let me show you
What I can do
I can change my handle
And my spout
!Just tip me over and pour me out

اشعار مهد کودک

Try Again

این شعر الهام بخش، ارزش استقامت و روحیه انعطاف پذیری را به کودکان می آموزد. Try Again کودکان را تشویق می کند تا چالش ها را بپذیرند و هرگز تسلیم نشوند. این شعر با القای ذهنیت رشد، به کودکان می آموزد تا بر موانع غلبه کرده و برای موفقیت تلاش کنند.

,T is a lesson you should heed‘
;Try, try again
,If at first you don’t succeed
;Try, try again
,Then your courage should appear
,For, if you will persevere
;You will conquer, never fear
.Try, try again
,Once or twice though you should fail
;Try, try again
,If you would at last prevail
;Try, try again
If we strive, ’tis no disgrace
;Though we do not win the race
?What should you do in the caste
.Try, try again

بینش نهایی

شعر انگلیسی مهد کودک، ابزاری قدرتمند برای پرورش عشق فرزندتان به دو زبانگی، ادبیات انگلیسی و خلاقیت است. شعرهای آسانی که در اینجا بررسی کردیم، می توانند نقطه شروع مناسبی برای آشنا کردن فرزندتان با دنیای اشعار انگلیسی است. فرزندتان را تشویق کنید تا شعر مورد علاقه اش را انتخاب کند، درباره پیام شعر با شما صحبت کند و مثل یک شاعر، افکار و احساسات خود را از طریق شعر بیان کند.

برای تقویت بیشتر آموزش دو زبانه فرزندتان، تماشای کارتون های دو زبانه میس عطی را توصیه می کنیم. این ویدیوهای سرگرم کننده و آموزشی که بر اساس سن کودک تفکیک شده اند، راهی سرگرم کننده برای توسعه مهارت های دو زبانه هستند.