بهترین کتاب داستان انگلیسی برای کودکان

15 بهترین کتاب داستان انگلیسی برای کودکان

خواندن کتاب داستان انگلیسی نه تنها قدرت تخیل و خلاقیت کودکان را تقویت می کند، بلکه نقش مهمی در توسعه مهارت های زبانی و رشد سواد فرهنگی آن ها دارد. اگر به دنبال بهترین کتاب داستان انگلیسی برای فرزندتان هستید، به جای درستی آمده اید.

در این مقاله، 15 تا از بهترین کتاب داستان انگلیسی برای کودکان را بررسی خواهیم کرد که نه تنها کوچولوهای شما را سرگرم می کنند، بلکه در دو زبانه شدن آن ها مؤثر هستند.

کتاب داستان انگلیسی و کودکان دو زبانه

تحقیقات نشان داده است که دو زبانه بودن فواید زیادی برای کودکان دارد. دو زبانگی از طریق بازی و یا مطالعه کتاب داستان انگلیسی، مهارت‌های شناختی کودکان را افزایش می‌ دهد، توانایی ‌های حل مسئله آن ها را بهبود می‌ بخشد و درک فرهنگی آن ها را ارتقا می‌دهد.

کودکان دو زبانه، ظرفیت بیشتری برای همدلی با دیگران دارند و در تفکر انعطاف پذیری بیشتری از خود نشان می دهند. علاوه بر این، توانایی برقراری ارتباط به زبان‌های مختلف، فرصت های زیادی را برای ارتباط با افراد مختلف از سراسر جهان ایجاد می کند.

بیایید نگاهی به 15 تا از بهترین کتاب انگلیسی برای کودکان بیاندازیم!

1. !I Want My Potty

آموزش استفاده از توالت می تواند یک مرحله چالش برانگیز برای والدین و کودکان نوپا باشد. “I Want My Potty!” بخشی از مجموعه کتاب داستان انگلیسی شاهزاده خانم کوچولو است و به بچه‌ ها کمک می‌کند تا با طنز و سرگرمی این مرحله مهم دوران کودکی را پشت سر بگذارند. این کتاب خنده دار فرزند شما را به یک سفر سلطنتی می برد تا روند یادگیری را هرچه جذاب تر کند.

2. The Gruffalo

“The Gruffalo” یک کلاسیک دوست داشتنی است که قلب کودکان و والدین را به یک اندازه تسخیر کرده است. این داستان درباره ماجراجویی های موش بامزه ای است که به یک جنگل خطرناک می رود و داستان های موجودی خارق العاده به نام گروفالو را برای ترساندن دشمنانش اختراع می کند. تعجب او را وقتی با یک گروفالوی واقعی روبرو می شود تصور کنید!

3. The Noisy Farm Book

اگر کودک شما کتاب های تعاملی را دوست دارد، “The Noisy Farm Book” یک انتخاب عالی است. این کتاب داستان انگلیسی با ده صدا برای فشار دادن، حیاط مزرعه را با خروس‌ های آواز خوان و اردک‌ های پر سر و صدا زنده می‌کند. این نه تنها کودک شما را با حیوانات مختلف مزرعه آشنا می کند، بلکه مهارت های تشخیص صدا، شمارش و مشاهده را نیز بهبود می بخشد.

4. The Christmasaurus

“The Christmasaurus” که توسط تام فلچر نوشته شده است، یک کتاب مصور مدرن است که جادوی فصل جشن را از طریق ماجراجویی به تصویر می‌کشد. سفر ویلیام تراندل، پسر جوانی که با دایناسوری به نام کریسمس اوروس دوست می شود را دنبال کنید. این کتاب داستان پر از دوستی، ماجراجویی و زیبایی های کریسمس است.

5. I Love You to the Moon And Back

عشق خود به فرزندتان را با “I Love You to the Moon And Back” ابراز کنید. این کتاب داستان انگلیسی جذاب، درباره پیوند بین یک خرس بزرگ و یک خرس کوچک است و بر عمق عشقی که هرروز بیشتر رشد می کند تأکید دارد. این کتاب، انتخابی عالی برای قبل از خواب برای قبل از خواب فرزندتان است؛ زمانی که او را در اغوش می گیرید تا با رویای عشق و دوستی به خواب برود.

6. !Oh Dear

این کتاب، بچه ها را به ماجراجویی سرگرم کننده در حیاط مزرعه می برد و به سگ باستر کمک می کند تا تخم مرغ ها را برای صبحانه مزرعه پیدا کند. اشیای مختلف را بلند کنید و کشف کنید که زیر آن چه چیزی نهفته است، و به این ترتیب فرزندتان را در یک تجربه خواندن تعاملی درگیر کنید.

7. Poo in the Zoo

این کتاب داستان انگلیسی با ریتم هایی خنده دار و بامزه، به دنبال باب، نگهبان باغ ‌وحش است که تلاش می‌کند راز پوی درخشان مرموز را حل کند. Poo in the Zoo با تصاویر خنده دار و داستانی ماجراجویانه، کودک شما را با صدای بلند می خنداند و در عین حال به او در مورد حیوانات و عادات آنها آموزش می دهد.

8. Axel Scheffler’s Flip Flap Zoo

“Axel Scheffler’s Flip Flap Zoo” به بچه های کوچک شما این امکان را می دهد تا با ورق زدن صفحات، حیوانات ترکیبی عجیب و غریب و شگفت انگیز را به سلیقه خود بسازند. شادی و هیجان کودکتان وقتی یک گوزن را با یک تمساح ترکیب می کند تماشایی است!

9. Count the Diggers, Dumper Trucks & Tractors

اگر کودک شما مجذوب وسایل نقلیه ساختمانی است، کتاب “Count the Daggers, Dumper Trucks & Tractors” بهترین انتخاب برای پاسخ به کنجکاوی اوست. این کتاب برای کودکان 2 تا 5 ساله طراحی شده است و روشی جذاب را برای یادگیری اعداد، شمارش و نام وسایل نقلیه ارائه می دهد.

10. The Lion Inside

کتاب داستان انگلیسی “The Lion Inside”، شجاعت و خودباوری را به کودکان نشان می دهد. به موش کوچولوی داستان بپیوندید که دوست دارد مانند شیر غرش کند و مورد توجه سایر حیوانات قرار بگیرد. او در این مسیر، می‌ آموزد که حتی کوچک‌ترین موجودات نیز می‌ توانند قلب یک شیر را داشته باشند، و حتی بزرگ‌ ترین و قدرتمند ‌ترین افراد نیز ترس‌ های خود را دارند. این کتاب داستان انگلیسی الهام بخش، کودکان را تشویق می کند تا قدرت درونی خود را در آغوش بگیرند و با قاطعیت با ترس های خود روبرو شوند.

11. The Very Hungry Caterpillar

“The Very Hungry Caterpillar” اثر اریک کارل، یک اثر محبوب است که کودکان نسل های مختلف را مجذوب خود کرده است. سفر یک کرم ابریشم کوچک را دنبال کنید که در حال خوردن غذاهای مختلف است و در نهایت به یک پروانه زیبا تبدیل می شود. این کتاب تعاملی با تصاویر متمایز و جزئیات هوشمندانه اش، نه تنها یک تجربه لذت بخش برای کودک شما است، بلکه ابزاری فوق العاده برای آموزش شمارش اعداد، روزهای هفته و عادات غذایی سالم می باشد.

12. On the First Day of Christmas

رولد دال، نویسنده افسانه‌ ای کودکان، در این کتاب داستان انگلیسی، به آهنگ کلاسیک کریسمس اشاره می‌ کند. این کتاب دوازده روز کریسمس را با سبک طنز خاص رولد دال می شمارد. با خواندن این کتاب به همراه فرزندتان، شادی فصل تعطیلات را برای او به ارمغان بیاورید.

13. Pirates Love Underpants

اگر فرزند شما به دزدان دریایی و داستان های طنز علاقه دارد، کتاب “Pirates Love Underpants” برای او نوشته شده است. این داستان خنده‌دار، گروهی از دزدان دریایی را دنبال می‌کند که در جستجوی گنج هستند و با کوسه‌ها، هیولاهای دریایی و تعداد زیادی زیرشلواری در طول راه مواجه می‌ شوند. این کتاب با ریتم های زیرکانه و تصاویر پویایی که دارد، کوچولوی شما را دائما به خنده می اندازد.

14. Goodnight Tractor

زمان خواب کودکان می تواند برای والدین چالش برانگیز باشد، اما “Goodnight Tractor” این روال را آسان تر می کند. این کتاب ریتمیک، کودک شما را به سفری در مزرعه می برد؛ جایی که وسایل نقلیه مختلف، از جمله تراکتور، شب بخیر می گویند. این کتاب با متن آرامش‌ بخش و تصاویر زیبای خود، انتخاب مناسبی است که به کودک شما کمک می‌کند تا برای یک خواب راحت و آرام آماده شود.

15. Where’s Bluey? A Search-and-Find Book

اگر فرزند شما از طرفداران کارتون محبوب استرالیایی Bluey است، “Where’s Bluey? A Search and Find Book” را دوست خواهد داشت. با Bluey و خانواده‌اش در یک ماجراجویی سرگرم‌ کننده بپیوندید، موضوعات مختلف را کاوش کنید و اشیاء پنهان در مسیر را کشف کنید. این کتاب تعاملی، کودک شما را به دنیای بلویی می برد و او را درگیر مهارت های مشاهده و حل مسئله می کند.

بینش نهایی: بهترین کتاب انگلیسی برای کودکان

کتاب هایی که در لیست بالا دیدیم همگی در رشد و شکوفایی کودکان شما مؤثر هستند. اما به یاد داشته باشید، مطالعه کتاب داستان انگلیسی برای کودکان، تنها یک قدم به سوی دو زبانگی است.

برای حمایت بیشتر از رشد زبانی فرزندتان، به کارتون های دو زبانه عطی تی وی که برای سرگرم کردن و آموزش زبان انگلیسی کودک شما طراحی شده اند، سری بزنید. بیایید با هم به کمک کارتون های انگلیسی و کتاب داستان انگلیسی، دنیایی دو زبانه بسازیم تا فرزندانمان در آن رشد کنند!